Home » Hoş geldiniz!

Hoş geldiniz!

Hoş geldiniz!

“A Way with Words”, iki dil ve dilbilim uzmanının sunuculuğunu yaptığı eğlenceli bir radyo programı ve podcast(dijital ses kaydı)’tir. Uzmanlar, bu programlarda argo, eski söylemler, lehçeler, aile ifadeleri, etimoloji(kökenbilim), dilbilgisi ve diğer hususlarla ilgili sorulara cevap veriyorlar. Soruların birçoğu İngilizce ile alakalı, ancak diğer dillerle ilgili hususlar da ele alınmaktadır.

Programları dinlemek, İngilizce konuşmaları duymak ve bu konuşmaları anlamak için iyi bir alıştırma olabilir. Çünkü sunucuların her ikisi ve arayanların büyük bir çoğunluğu da ana dili Amerikan İngilizcesi olan kişilerdir. Arayanların bazıları Afro-Amerikan İngilizcesi, güney Amerika İngilizcesi, İngiliz İngilizcesi, İrlanda İngilizcesi ve diğer İngilizce lehçeleri de dahil olmak üzere bölgesel lehçelere sahiptir.

Programın ismine gelince, eğer birisi size “kelimelerle arası iyi”(a way with words) diyorsa bu, söylediklerinizin unutulmaz, anılmaya değer olduğu anlamına gelen bir iltifattır. Programa, bütün ana podcast platformlarında hiçbir ücret ödemeksizin bu sayfadan abone olabilirsiniz:

Pod yayınları/podcast’ler

Programı beğeneceğinizi umuyoruz!

Martha Barnette ve Grant Barrett
“A Way with Words” Ortak Sunucuları

Recent posts